Referat Planowania Przestrzennego i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy w Serocku
Kierownik Referatu: Jakub Szymański, tel. 22 782 88 31, pok. 50 II piętro
Planowanie przestrzenne:
Kamil Suska, tel. 22 782 88 26, pok. 49 II piętro
Wioleta Brylak/ Marcin Jędrzejczyk, tel. 22 782 88 26, pok. 49 II piętro,
Ewelina Kowalczyk/ Katarzyna Wiśniewska, tel. 22 782 88 27, pok. 49 II piętro
1. Do zakresu Referatu Planowania Przestrzennego i Rozwoju należą następujące zadania własne w zakresie planowania przestrzennego:
1) Koordynacja prac związanych ze sporządzeniem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy.
2) Okresowe przygotowywanie oceny aktualności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.
3) Analiza i ocena zgłaszanych wniosków w sprawie sporządzenia lub zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przedstawianie Burmistrzowi wyników tej analizy.
4) Prowadzenie aktualizowanego rejestru miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, gromadzenie i przechowywanie materiałów związanych z tymi planami.
5) Udostępnianie do wglądu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz sporządzenie wypisów i wyrysów z planu.
6) Sporządzanie wszelkich opinii w sprawach objętych zakresem planowania przestrzennego.
7) Koordynacja prac związanych ze sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w tym:
a) zbieranie, analizowanie i opracowywanie merytoryczne wniosków do m.p.z.p.
b) przedkładanie Radzie i Burmistrzowi projektów uchwał,
c) przygotowywanie dokumentów formalno-prawnych zgodnie z procedurą określoną w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przesyłanie i publikacja tych dokumentów.
8) Nadzór i wykonywanie obowiązków wynikających ze skutków prawnych uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w szczególności naliczanie jednorazowej opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości.
9) Przygotowywanie decyzji ustalającej warunki zabudowy.
10) Uzgadnianie z organami określonymi przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i Prawo ochrony środowiska, decyzji ustalającej warunki zabudowy.
11) Przygotowywanie decyzji dotyczących wygaśnięcia warunków zabudowy.
12) Prowadzenie rejestrów wydanych decyzji dotyczących warunków zabudowy oraz decyzji w indywidualnych sprawach z zakresu administracji publicznej.
13) Współdziałanie ze Skarbnikiem Miasta i Gminy w zakresie dotyczącym finansowania zleceń i rozliczania wykonania opracowań wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
14) Przygotowywanie formalno-prawne zamówień na wykonanie opracowań planistycznych wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
15) Wykonywanie innych zadań nie wymienionych powyżej a przewidywanych ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
16) Prowadzenie spraw, w tym przegotowywanie projektów uchwał wynikających z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących w zakresie działania Referatu.
17) Prowadzenie spraw związanych z ustaleniem lokalizacji inwestycji celu publicznego.
18) Prowadzenie spraw, w tym przygotowywanie projektów uchwał związanych z ustalaniem zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych z jakich mogą być wykonane w oparciu o ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
19) Prowadzenie spraw wynikających z ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji, w szczególności obejmujących przygotowywanie projektów uchwał w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, specjalnej strefy rewitalizacji, gminnego programu rewitalizacji oraz miejscowych planów rewitalizacji.
20) Prowadzenie ewidencji zabytków.
2. Prowadzenie spraw związanych z planowaniem rozwoju lokalnego- Punkt Obsługi Przedsiębiorcy, w tym:
1) Przygotowywanie, aktualizacja oraz monitorowanie dokumentów określających kierunku rozwoju gminy, w szczególności Strategii Rozwoju Gminy.
2) Wyznaczanie w oparciu o ustalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego „stref gospodarczych” oraz gromadzenie danych dotyczących nieruchomości na nich zlokalizowanych.
3) Promocja nieruchomości zlokalizowanych w wyznaczonych strefach gospodarczych, ukierunkowana na pozyskanie inwestorów.
4) Współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie promocji nieruchomości położonych na obszarach przeznaczonych pod działalność gospodarczą.
5) Bieżąca obsługa przedsiębiorców zainteresowanych inwestycją na terenie Gminy.
6) Planowanie i organizowanie działań związanych z promocją atrakcyjności inwestycyjnej Gminy.
Metryka
- OpublikowałAnna Bilińska
- Data publikacji2024-12-10 09:42
- Ostatnio zmodyfikowałAnna Bilińska
- Ostatnia modyfikacja2025-02-18 12:49